Difference between revisions of "Raiden"
From
m (1 revision imported) |
|||
Line 1: | Line 1: | ||
== PLD's == | == PLD's == | ||
=== Normal Version === | |||
{{PLD_ALL}} | |||
|- | |- | ||
|Unlocked | |Unlocked | ||
|PAL16L8 | |[[PAL16L8]] | ||
|U051 | |U051 | ||
| | | | ||
|Assumed Working | |Assumed Working | ||
|Dion | |[[Dion]] | ||
| | | | ||
|[https://wiki.pldarchive.co.uk/pals/Raiden_16l8_u051.JED JEDEC] | |[https://wiki.pldarchive.co.uk/pals/Raiden_16l8_u051.JED JEDEC] | ||
Line 27: | Line 14: | ||
|- | |- | ||
|Unlocked | |Unlocked | ||
|GAL16V8 | |[[GAL16V8]] | ||
|U142 | |U142 | ||
| | | | ||
|Assumed Working | |Assumed Working | ||
|Dion | |[[Dion]] | ||
| | | | ||
|[https://wiki.pldarchive.co.uk/pals/Raiden_16v8_u142.JED JEDEC] | |[https://wiki.pldarchive.co.uk/pals/Raiden_16v8_u142.JED JEDEC] | ||
Line 37: | Line 24: | ||
|- | |- | ||
|Unlocked | |Unlocked | ||
|GAL16V8 | |[[GAL16V8]] | ||
|U1522 | |U1522 | ||
| | | | ||
|Assumed Working | |Assumed Working | ||
|Dion | |[[Dion]] | ||
| | | | ||
|[https://wiki.pldarchive.co.uk/pals/Raiden_16v8_U1522.JED JEDEC] | |[https://wiki.pldarchive.co.uk/pals/Raiden_16v8_U1522.JED JEDEC] | ||
| | |||
|} | |||
=== Altera EP910 === | |||
{{PLD_ALL}} | |||
|- | |||
|Unlocked | |||
|[[PEEL18CV8]] | |||
| | |||
|RD001 | |||
|Assumed Working | |||
|[[Andreas]] | |||
| | |||
|[https://wiki.pldarchive.co.uk/pals/Raiden-RD001.JED JEDEC] | |||
| | |||
|- | |||
|Unlocked | |||
|[[PEEL18CV8]] | |||
| | |||
|RD002 | |||
|Assumed Working | |||
|[[Andreas]] | |||
| | |||
|[https://wiki.pldarchive.co.uk/pals/Raiden-RD002.JED JEDEC] | |||
| | |||
|- | |||
|Unlocked | |||
|[[EP910]] | |||
| | |||
|RD003 | |||
|Assumed Working | |||
|[[Andreas]] | |||
| | |||
|[https://wiki.pldarchive.co.uk/pals/Raiden-RD003.JED JEDEC] | |||
| | |||
|- | |||
|Unlocked | |||
|[[EP910]] | |||
| | |||
|RD006 | |||
|Assumed Working | |||
|[[Andreas]] | |||
| | |||
|[https://wiki.pldarchive.co.uk/pals/Raiden-RD006.JED JEDEC] | |||
| | |||
|- | |||
|Unlocked | |||
|[[PEEL18CV8]] | |||
| | |||
|RD007 | |||
|Assumed Working | |||
|[[Andreas]] | |||
| | |||
|[https://wiki.pldarchive.co.uk/pals/Raiden-RD007.JED JEDEC] | |||
| | |||
|- | |||
|Unlocked | |||
|[[PEEL18CV8]] | |||
| | |||
|RD016 | |||
|Assumed Working | |||
|[[Andreas]] | |||
| | |||
|[https://wiki.pldarchive.co.uk/pals/Raiden-RD016.JED JEDEC] | |||
| | | | ||
|} | |} |
Revision as of 16:57, 30 June 2022
PLD's
Normal Version
PLD Information | Credits | Download | View | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Dump Method | Target Device | Location | ID | Status | Creator(s) | Tester(s) | Files | Pictures |
Unlocked | PAL16L8 | U051 | Assumed Working | Dion | JEDEC | |||
Unlocked | GAL16V8 | U142 | Assumed Working | Dion | JEDEC | |||
Unlocked | GAL16V8 | U1522 | Assumed Working | Dion | JEDEC |
Altera EP910
PLD Information | Credits | Download | View | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Dump Method | Target Device | Location | ID | Status | Creator(s) | Tester(s) | Files | Pictures |
Unlocked | PEEL18CV8 | RD001 | Assumed Working | Andreas | JEDEC | |||
Unlocked | PEEL18CV8 | RD002 | Assumed Working | Andreas | JEDEC | |||
Unlocked | EP910 | RD003 | Assumed Working | Andreas | JEDEC | |||
Unlocked | EP910 | RD006 | Assumed Working | Andreas | JEDEC | |||
Unlocked | PEEL18CV8 | RD007 | Assumed Working | Andreas | JEDEC | |||
Unlocked | PEEL18CV8 | RD016 | Assumed Working | Andreas | JEDEC |