Difference between revisions of "Nitro Ball"
From
(→PLD's) |
(→PLD's) |
||
Line 1: | Line 1: | ||
== PLD's == | == PLD's == | ||
=== First Set === | |||
{{PLD_ALL}} | |||
|- | |- | ||
|Bruteforced | |Bruteforced | ||
Line 23: | Line 10: | ||
|Porchy | |Porchy | ||
|Porchy | |Porchy | ||
|[https://wiki.pldarchive.co.uk/pals/ | |[https://wiki.pldarchive.co.uk/pals/DATA_EAST_VA-00_K3.jed JEDEC] | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
Line 33: | Line 20: | ||
|Porchy | |Porchy | ||
|Porchy | |Porchy | ||
|[https://wiki.pldarchive.co.uk/pals/ | |[https://wiki.pldarchive.co.uk/pals/DATA_EAST_VA-01_K4.jed JEDEC] | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
Line 43: | Line 30: | ||
|Caius | |Caius | ||
|Caius | |Caius | ||
|[https://wiki.pldarchive.co.uk/pals/ | |[https://wiki.pldarchive.co.uk/pals/DATA_EAST_VA-03_K5.jed JEDEC] | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
Line 53: | Line 40: | ||
|Porchy | |Porchy | ||
|Porchy | |Porchy | ||
|[https://wiki.pldarchive.co.uk/pals/ | |[https://wiki.pldarchive.co.uk/pals/DATA_EAST_VA-03_K6.jed JEDEC] | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
|Bruteforced | |Bruteforced | ||
|GAL16V8 | |GAL16V8 | ||
| | |L16 | ||
|VA-04 | |VA-04 | ||
|Tested | |Tested | ||
|Elgen | |Elgen | ||
|Kyapiko | |Kyapiko | ||
|[https://wiki.pldarchive.co.uk/pals/ | |[https://wiki.pldarchive.co.uk/pals/DATA_EAST_VA-04_L16.jed JEDEC] | ||
| | |||
|} | |||
=== Second Set === | |||
{{PLD_ALL}} | |||
|- | |||
|Bruteforced | |||
|GAL16V8 | |||
|K3 | |||
|VB-00 | |||
|Untested | |||
|System11 | |||
| | |||
|[https://wiki.pldarchive.co.uk/pals/DATA_EAST_VB-00_K3.jed JEDEC] | |||
| | |||
|- | |||
|Bruteforced | |||
|GAL16V8 | |||
|K4 | |||
|VB-01 | |||
|Untested | |||
|System11 | |||
| | |||
|[https://wiki.pldarchive.co.uk/pals/DATA_EAST_VB-01_K4.jed JEDEC] | |||
| | |||
|- | |||
|Bruteforced | |||
|GAL16V8 | |||
|K5 | |||
|VB-02 | |||
|Untested | |||
|System11 | |||
| | |||
|[https://wiki.pldarchive.co.uk/pals/DATA_EAST_VB-02_K5.jed JEDEC] | |||
| | |||
|- | |||
|Bruteforced | |||
|GAL16V8 | |||
|K6 | |||
|VB-03 | |||
|Untested | |||
|System11 | |||
| | |||
|[https://wiki.pldarchive.co.uk/pals/DATA_EAST_VB-03_K6.jed JEDEC] | |||
| | |||
|- | |||
|Bruteforced | |||
|GAL16V8 | |||
|L16 | |||
|VB-04 | |||
|Untested | |||
|System11 | |||
| | |||
|[https://wiki.pldarchive.co.uk/pals/DATA_EAST_VB-04_L16.jed JEDEC] | |||
| | | | ||
|} | |} |
Revision as of 19:01, 3 March 2022
PLD's
First Set
PLD Information | Credits | Download | View | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Dump Method | Target Device | Location | ID | Status | Creator(s) | Tester(s) | Files | Pictures |
Bruteforced | GAL16V8 | K3 | VA-00 | Tested | Porchy | Porchy | JEDEC | |
Bruteforced | GAL16V8 | K4 | VA-01 | Tested | Porchy | Porchy | JEDEC | |
Bruteforced | GAL16V8 | K5 | VA-02 | Tested | Caius | Caius | JEDEC | |
Bruteforced | GAL16V8 | K6 | VA-03 | Tested | Porchy | Porchy | JEDEC | |
Bruteforced | GAL16V8 | L16 | VA-04 | Tested | Elgen | Kyapiko | JEDEC |
Second Set
PLD Information | Credits | Download | View | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Dump Method | Target Device | Location | ID | Status | Creator(s) | Tester(s) | Files | Pictures |
Bruteforced | GAL16V8 | K3 | VB-00 | Untested | System11 | JEDEC | ||
Bruteforced | GAL16V8 | K4 | VB-01 | Untested | System11 | JEDEC | ||
Bruteforced | GAL16V8 | K5 | VB-02 | Untested | System11 | JEDEC | ||
Bruteforced | GAL16V8 | K6 | VB-03 | Untested | System11 | JEDEC | ||
Bruteforced | GAL16V8 | L16 | VB-04 | Untested | System11 | JEDEC |