Difference between revisions of "Gallop Racer 2"
From
Line 6: | Line 6: | ||
== PLD's == | == PLD's == | ||
=== Gallop Racer 2 === | |||
{{PLD_ALL}} | {{PLD_ALL}} | ||
|- | |- | ||
Line 17: | Line 18: | ||
|[https://wiki.pldarchive.co.uk/pals/GallopRacer2_SOPROM1.jed JEDEC] | |[https://wiki.pldarchive.co.uk/pals/GallopRacer2_SOPROM1.jed JEDEC] | ||
|[[File:GallopRacer2 SOPROM1.jpg|100px]] | |[[File:GallopRacer2 SOPROM1.jpg|100px]] | ||
|} | |||
=== Gallop Racer 2 Link === | |||
{{PLD_ALL}} | |||
|- | |||
|Unlocked | |||
|[[GAL16V8]] | |||
|U0117 | |||
|SOPROM1 | |||
|Assumed working | |||
|[[Hammy]] | |||
| | |||
|[https://wiki.pldarchive.co.uk/pals/GallopRacer2_SOPROM1.jed JEDEC] | |||
|[[File:GallopRacer2 SOPROM1.jpg|100px]] | |||
|- | |||
|Unlocked | |||
|[[GAL16V8]] | |||
|U04138 | |||
|SOPROM2 | |||
|Assumed working | |||
|[[Porchy]] | |||
| | |||
|[https://wiki.pldarchive.co.uk/pals/GallopRacer2_SOPROM2.jed JEDEC] | |||
|[[File:GallopRacer2 SOPROM2.jpg|100px]] | |||
|- | |||
|Unlocked | |||
|[[GAL16V8]] | |||
|U03125 | |||
|SOPROM3 | |||
|Assumed working | |||
|[[Porchy]] | |||
| | |||
|[https://wiki.pldarchive.co.uk/pals/GallopRacer2_SOPROM3.jed JEDEC] | |||
|[[File:GallopRacer2_SOPROM3-4-5.jpg|100px]] | |||
|- | |||
|Unlocked | |||
|[[GAL16V8]] | |||
|U04131 | |||
|SOPROM4B | |||
|Assumed working | |||
|[[Porchy]] | |||
| | |||
|[https://wiki.pldarchive.co.uk/pals/GallopRacer2_SOPROM4B.jed JEDEC] | |||
|[[File:GallopRacer2_SOPROM3-4-5.jpg|100px]] | |||
|- | |||
|Unlocked | |||
|[[GAL16V8]] | |||
|U04128 | |||
|SOPROM5B | |||
|Assumed working | |||
|[[Porchy]] | |||
| | |||
|[https://wiki.pldarchive.co.uk/pals/GallopRacer2_SOPROM5B.jed JEDEC] | |||
|[[File:GallopRacer2_SOPROM3-4-5.jpg|100px]] | |||
|- | |||
|Unlocked | |||
|[[GAL16V8]] | |||
|U04134 | |||
|SOPROM6A | |||
|Assumed working | |||
|[[Porchy]] | |||
| | |||
|[https://wiki.pldarchive.co.uk/pals/GallopRacer2_SOPROM5B.jed JEDEC] | |||
|[[File:GallopRacer2_SOPROM6A.jpg|100px]] | |||
|} | |} | ||
Revision as of 12:14, 18 June 2022
PCB
PLD's
Gallop Racer 2
PLD Information | Credits | Download | View | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Dump Method | Target Device | Location | ID | Status | Creator(s) | Tester(s) | Files | Pictures |
Unlocked | GAL16V8 | U0117 | SOPROM1 | Assumed working | Hammy | JEDEC |
Gallop Racer 2 Link
PLD Information | Credits | Download | View | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Dump Method | Target Device | Location | ID | Status | Creator(s) | Tester(s) | Files | Pictures |
Unlocked | GAL16V8 | U0117 | SOPROM1 | Assumed working | Hammy | JEDEC | ||
Unlocked | GAL16V8 | U04138 | SOPROM2 | Assumed working | Porchy | JEDEC | ||
Unlocked | GAL16V8 | U03125 | SOPROM3 | Assumed working | Porchy | JEDEC | ||
Unlocked | GAL16V8 | U04131 | SOPROM4B | Assumed working | Porchy | JEDEC | ||
Unlocked | GAL16V8 | U04128 | SOPROM5B | Assumed working | Porchy | JEDEC | ||
Unlocked | GAL16V8 | U04134 | SOPROM6A | Assumed working | Porchy | JEDEC |