Difference between revisions of "Crude Buster"
From
(→PLD's) |
|||
Line 42: | Line 42: | ||
|[https://wiki.pldarchive.co.uk/pals/CrudeBuster_TC3.zip ZIP] | |[https://wiki.pldarchive.co.uk/pals/CrudeBuster_TC3.zip ZIP] | ||
|[[File:Crude TC3.jpg|100px]] | |[[File:Crude TC3.jpg|100px]] | ||
|- | |||
|Undumped | |||
|[[PAL16R8]] | |||
|N6 | |||
|TC-4 | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|[[File:Crude TC4.jpg|100px]] | |||
|- | |||
|Undumped | |||
|[[PAL16R8]] | |||
|N3 | |||
|TC-5 | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|[[File:Crude TC5.jpg|100px]] | |||
|} | |} | ||
[[Category:Undumped]] | |||
== Credits == | == Credits == |
Revision as of 18:32, 20 August 2022
PCB
PLD's
PLD Information | Credits | Download | View | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Dump Method | Target Device | Location | ID | Status | Creator(s) | Tester(s) | Files | Pictures |
Unlocked
Bruteforced |
PAL16L8 | L1 | TC-1 | Tested | Porchy, Caius | Caius, LukeMorse | ZIP | |
Unlocked
Converted |
PAL16L8 | M2 | TC-2 | Tested | Porchy, Caius | Caius, LukeMorse | ZIP | |
Unlocked
Converted |
PAL16L8 | M15 | TC-3 | Tested | Porchy, Caius | Caius, LukeMorse | ZIP | |
Undumped | PAL16R8 | N6 | TC-4 | 100px | ||||
Undumped | PAL16R8 | N3 | TC-5 | 100px |