(→PCB) |
|||
Line 3: | Line 3: | ||
File:Sf ex2.jpg | File:Sf ex2.jpg | ||
</gallery> | </gallery> | ||
== PLD == | |||
{{PLD_ALL}} | |||
|- | |||
|Bruteforced | |||
|[[GAL16V8]] | |||
|6J | |||
|BANK03 | |||
|Tested | |||
|[[Caius]] | |||
|[[Hammy]] | |||
|[https://wiki.pldarchive.co.uk/pals/CapcomSonyZN-2_BANK03.jed JEDEC] | |||
|[[File:ZN-2 BANK03 MEMDEC.jpg|100px]] | |||
|- | |||
|Bruteforced | |||
|[[GAL16V8]] | |||
|7J | |||
|MEMDEC | |||
|Tested | |||
|[[Caius]] | |||
|[[Hammy]] | |||
|[https://wiki.pldarchive.co.uk/pals/CapcomSonyZN-2_MEMDEC.jed JEDEC] | |||
|[[File:ZN-2 BANK03 MEMDEC.jpg|100px]] | |||
|- | |||
|Bruteforced | |||
|[[GAL16V8]] | |||
|6H | |||
|CS1CNT | |||
|Tested | |||
|[[Ekorz]] | |||
|[[Ekorz]] | |||
|[https://wiki.pldarchive.co.uk/pals/CapcomSonyZN-2_CS1CNT.jed JEDEC] | |||
|} | |||
== Credits == | == Credits == |
Revision as of 18:23, 3 December 2023
PCB
PLD
PLD Information | Credits | Download | View | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Dump Method | Target Device | Location | ID | Status | Creator(s) | Tester(s) | Files | Pictures |
Bruteforced | GAL16V8 | 6J | BANK03 | Tested | Caius | Hammy | JEDEC | |
Bruteforced | GAL16V8 | 7J | MEMDEC | Tested | Caius | Hammy | JEDEC | |
Bruteforced | GAL16V8 | 6H | CS1CNT | Tested | Ekorz | Ekorz | JEDEC |
Credits
- PCB picture from Porchy